mwm

Częste pytania

W tym dziale postaramy się odpowiedzieć na pytania, które najczęściej słyszymy w słuchawce telefonicznej.

 • Dotyczące ceny usługi

  1. Jaka będzie cena regeneracji turbosprężarki do VW Golfa V z silnikiem... ?

   Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na tak zadane pytanie bez rozebrania i dokładnego obejrzenia turbosprężarki. Mogę jedynie określić górną granicę ceny naprawy, zakładając, że wszystko jest do wymiany. W ostatnim roku, średni koszt naprawy w naszym serwisie, wynosił 830 zł Brutto.

  2. Moja turbosprężarka tylko lekko pociekła. Czy naprawicie ją Państwo za 600 zł?

   Możliwe, że turbosprężarka jest dobra, a pociekła z innego powodu (zatkany separator oleju, niedrożny katalizator, stary filtr powietrza). Wtedy nie zapłacicie Państwo nic, diagnoza jest bezpłatna. Może się też okazać, że jest gorzej niż wydaje się kierowcy i wirnik nie nadaje się do ponownego montażu, jest przegrzany, zerodowany lub mocno zużyty. Cena niestety będzie wyższa. Część turbosprężarek można jednak naprawić w cenie do 600 zł.

 • Dotyczące objawów silnika

  1. Mój silnik traci moc, dymi, więc pewnie mam uszkodzoną turbosprężarkę?

   Niekoniecznie. Wiele usterek objawiających się spadkiem mocy silnika ma inne źródło. Takie jak: zatkany DPF, otwarty EGR, zużyty wtryskiwacz (jeden lub więcej). Nawet kiedy nie działa prawidłowo zmienna geometria turbiny, może się zdarzyć, że przyczyną jest brak właściwego podciśnienia przy zaworze N75 (dla VW), a sama turbosprężarka jest w nienagannej kondycji.

  2. Turbosprężarka wydaje dziwne dźwięki zwłaszcza przy zdejmowaniu nogi z gazu lub ostrym przyspieszaniu. Czy jest do naprawy?
   Wiele niepokojących dźwięków wcale nie pochodzi z turbosprężarki. Zdarzają się nieszczelności w obiegu EGR lub w ogóle w elementach wydechu, oraz przy połączeniach układu ssącego. Mogą generować świst, trudny do zlokalizowania. W samej turbosprężarce, poza uszkodzonym wirnikiem, głośne dźwięki mogą powstawać przez zablokowaną zmienną geometrię. W tym szczególnym przypadku,
   koszt naprawy to zakres: 250-450 zł.

  3. Mój silnik jest zaCHIPowany czy to wpływa na szybsze zużycie turbosprężarki.

   Tak.

  4. Zatarła się turbosprężarka w moim silniku, wymieniłem ją na drugą, używaną i też się zatarła w krótkim czasie. Dlaczego?

   Nie usunięto pierwotnej przyczyny zacieranie się turbosprężarki. Zawsze informujemy klientów o możliwej przyczynie awarii turbosprężarki. Jej usunięcie jest konieczne przed ponownym montażem. W przypadku zastosowania turbosprężarki używanej, nie można mieć pewności, co spowodowało kolejną awarię. Część turbosprężarek używanych, dostępnych na rynku, jest w fatalnym stanie technicznym, czego nie widać bez jej rozebrania. Przed montażem takiej części należy oddać ją do sprawdzenia w zakładzie naprawy turbosprężarek. Na przykład do nas :>

 • Dotyczące jakości usługi

  1. Moja turbosprężarka posiada zmienną geometrię, słyszałem że, takich turbosprężarek nie regeneruje się, tylko wymienia na nowe. Czy to prawda?
   Zdecydowana większość współczesnych turbosprężarek posiada ruchome kierownice turbiny, czyli zmienną geometrię turbiny, w skrócie VNT lub VTG. Jeszcze kilka lat temu producenci turbosprężarek bronili się przed możliwością naprawy takich podzespołów w niezależnych serwisach. Nie udostępniali części zamiennych ani żadnych danych kalibracyjnych, które umożliwiałyby poprawne ustawienie mechanizmu zmiennej geometrii po naprawie. W tej chwili dysponujemy zarówno wszelkimi częściami zamiennymi jak i danymi kalibracyjnymi do większości turbosprężarek zaopatrzonych w zmienną geometrię turbiny. Umożliwia nam to precyzyjne ustawienie tego mechanizmu, zgodnie z zaleceniem producenta. Turbosprężarka, która opuszcza nasz warsztat, będzie mała parametry pracy jak fabrycznie nowa.

  2. Czy niewłaściwe ustawienie zmiennej geometrii wpływa niekorzystnie na pracę silnika?
   Tak, nawet najmniejsze odchylenie od ustawień fabrycznych może powodować odczuwalne, negatywne efekty. Nieprawidłowe ustawienie mechanizmu zmiennej gometrii będzię się objawiać między innymi: zbyt wolnym narastaniem ciśnienia doładowania, zbyt niskim ciśnieniem doładowania lub zbyt wysokim ciśnieniem doładowania i wchodzeniem silnika w tryb awaryjny, pulsowaniem ciśnienia doładowania, świstem turbiny...
Pracujemy w godzinach:
pn - pt: 10:00 - 17:00
pod adresem:
ul. Warszawska 18
05-500 Piaseczno
Kontakt:
662 297 135


Postaramy się, aby jak najwięcej popularnych i ciekawych przypadków znalazło się w tym dziale.RF TURBO © 2018 Wszystkie Prawa Zastrzeżone